آخرین اخبار

13. اسفند 1395 - 9:08   |   کد مطلب: 292372
یک رسانه آمریکایی مدعی شده است نمایندگان دولت پیشین آمریکا مذاکراتی محرمانه با مقامات ایرانی برای آزادی آمریکایی‌های زندانی در ایران داشته‌اند.

به گزارش سراب روانسر، به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه هافینگتون پست نوشته است در هفته‌های پایانی ریاست جمهوری باراک اوباما نمایندگان دولت وی مذاکراتی محرمانه با مقامات ایران با هدف تضمین آزادی شهروندان آمریکایی زندانی در تهران داشته اند.

این مذکرات که برای نخستین بار به صورت علنی توسط وکیل دو زندانی آمریکایی رسانه‌ای شده، در اواسط دسامبر 2016 شروع شد و چند روز قبل از مراسم تحلیف ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ماه ژانویه 2017 به شکست انجامید.

«جارد جینزر» وکیل حقوق بشری که به طور مداوم با مقامات دولت آمریکا در خصوص آزادی زندانیان فوق در تماس بود است گفت مذاکره کنندگان ایرانی از این امر آگاه بودند که دولت اوباما مشتاق بستن توافقی در این زمینه است بنا بر این خواسته‌های محقق نشدنی مطرح کردند.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا که حاضر نشد جزئیاتی درباره خواسته های تهران مطرح کند به جینزر گفته است ایرانی‌ها «جدی نبودند». جینزر وکیل سیامک نمازی و پدرش باقر نمازی متهمان امنیتی دو تابعیتی است که اکنون در زندان به سر می‌برند.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی