آخرین اخبار

27. اسفند 1395 - 12:26   |   کد مطلب: 292506
وزیر سابق مخابرات و تکنولوژی افغانستان که به تازگی از مقامش برکنار شده است با اشاره به لابی‌گری در حکومت وحدت ملی گفت که اشرف غنی برخورد دوگانه با وزرا دارد.

به گزارش سراب روانسر، «عبدالرزاق وحیدی» وزیر سابق مخابرات و تکنولوژی افغانستان اعلام کرد که برکناری از مقامش سیاسی بوده است و اشرف غنی نیز با وزرای کابینه برخورد دوگانه دارد.

وی افزود: برخی کارمندان و معاونان وزارت مخابرات براحتی با رئیس جمهور دیدار می‌کردند در حالی که من نمی‌توانستم با اشرف غنی دیدار کنم.

وحیدی درباره تعلیق از مقامش نیز گفت که بررسی‌های کمیته حقیقت یاب را قبول ندارد زیرا وزیر دارایی افغانستان نیز آلوده به فساد است.

وزیر سابق کابینه اشرف غنی تاکید کرد که چگونه ممکن است که وزیر دارایی درباره سرنوشت این کمیسیون تصمیم می‌گیرد؟

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که حسین فخری رئیس اداره عالی مبارزه با فساد اداری می‌گوید: خطاهایی در استخدام، عزل و نصب‌ در سرپرستی‌ها و برخی موارد دیگر در وزارت مخابرات وجود داشت.

به گزارش افق،این تعلیق به پیشنهاد یکی از مشاوران اشرف غنی و در ادامه با صدور حکم 3374 از سوی رئیس جمهور افغانستان صورت گرفت.

نکته اساسی در این میان ابلاغ نشدن اصل حکم 3374 به وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی است. تلاش‌های شخص عبدالرزاق وحیدی و نیز رسانه‌ها برای دسترسی به حکم راه به جایی نبرد و این حکم همچنان از چشم اصحاب رسانه و افکار عمومی پنهان نگه داشته شده است.

پس از حکم تعلیق، وزیر سابق مخابرات و تکنولوژی طی درخواستی به دادگاه عالی افغانستان خواستار تحقیق فنی و رفع ابهامات شد اما این درخواست همچنان بی پاسخ مانده است.

 

دیدگاه شما

مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی
در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید