آخرین اخبار

23. تير 1396 - 14:58   |   کد مطلب: 293191
با حضور نماینده سازمان میراث فرهنگی کشور
نشست فعالین عرصه گردشگری منطقه اورامانات در روانسر برگزار شد
سراب روانسر: با حضور نماینده سازمان میراث فرهنگی کشور نشست فعالین عرصه گردشگری منطقه اورامانات در روانسر برگزار شد

به گزارش سراب روانسر، نشست فعالین عرصه گردشگری منطقه اورامانات با حضور نماینده سازمان میراث فرهنگی کشور در محل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روانسر برگزار شد

 

 

 

 

در این ابتدای این نشست رنجبر مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به تعداد زیاد آثار ثبت ملی روانسر گفت: روانسر 110 اثر ملی دارد ولی متاسفانه خدمات مربوط به حوزه گردشگری در این شهرستان مربوط به سی سال پیش است.

 

 

وی تصریح کرد:پیچ و خم های زیاد اداری در دادن استعلامات ؛ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان و فعالین؛ کمبود امکانات در مسیر گردشگری منطقه بر اساس استانداردهای کشوری از عمده ترین مشکلات حوزه گردشگری منطقه است.

 

در ادامه اجرایی با اشاره به انتخاب استان کرمانشاه برای ارائه خدمات گردشگری بیشتر گفت:در سطح کشور ۵ استان برای تولید و اشتغال روستایی انتخاب شده اند که کرمانشاه از جمله این استان هاست. وی افزود: هرگونه طرح تولید اشتغال در زمینه طرح گردشگری روستاها را حمایت می کنیم. توسعه گردشگری روستاها از اولویت برنامه های سازمان است.

 

 

نماینده سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به مشکلات این حوزه گفت: مشکلات همه حوزه های سازمان در قالب گزارش هایی روزانه به دبیرخانه ارسال می شود. اجرایی ادامه داد: سه مسئله اساسی که باید به طور جد در منطقه پیگیری شود جذب گردشگر، حضور سرمایه گذار و بازاریابی صحیح است. وی گفت: با کمترین سرمایه گذاری ها بیشترین اشتغال در این حوزه ایجاد می شود. پتانسیل های زیادی در این عرصه وجود دارد و متاسفانه ما استفاده بهینه از این موقعیت را در منطقه به صورت جد نداشته ایم.

 

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی