آخرین اخبار

7. دى 1396 - 16:25   |   کد مطلب: 293993
نخست‏وزیر منطقه کردستان عراق با تاکید بر استقبال اربیل از مذاکره با بغداد برای حل مشکلات دو طرف اعلام کرد که پیشتر درباره مذاکره درباره تعلیق پرواز‌ها بین المللی از فرودگاه‎های اربیل و سلیمانیه اعلام آمادگی کرده بودیم.

به گزارش سراب روانسر،  «نیچروان بارزانی» نخست وزیر منطقه کردستان عراق امروز طی نشست خبری اعلام کرد که پیام‎های رئیس جمهور عراق و اظهارات نوری المالکی و ایاد علاوی را گامی مثبت جهت برداشتن مشکلات دو طرف می دانیم.

بارزانی گفت: متاسفانه اظهارات حیدر العبادی نخست وزیر عراق درباره نفت و گاز درست نیست و به اظهارات العبادی درباره مسایل نفت و گاز و عدد و ارقام پاسخ خواهد داد.

وی به مساله تعلیق پروازهای بین المللی به فرودگاه های سلیمانیه و اربیل اشاره کرد و گفت: مساله فرودگاه‎ها اهرم فشاری علیه ساکنان منطقه کردستان به شمار می رود و ما قبلا برای گفت‌‌وگو در این زمینه اقدام کرده بودیم.

بارزانی تصریح کرد: به حیدر العبادی اعلام می کنم که برای گفت‌وگوی شفاف درباره همه مسایل آماده هستیم. وی افزود: اگر نخست وزیر عراق به فکر کردها هست، پس چرا تاکنون درباره منطقه طوزخورماتو اتفاقی رخ نداده است؟

وزارت حمل و نقل عراق خبر منتشر شده شبکه خبری کُرد زبان «رووداو» درباره تمدید دو ماهه تعلیق پروازهای بین المللی از دو فرودگاه اربیل و سلیمانیه منطقه کردستان را تکذیب کرده است.

«سالم السودانی» سخنگوی وزارت حمل و نقل عراق ضمن تکذیب خبر تمدید تعلیق پروازها از فرودگاه‎های اربیل و سلیمانیه گفت: آنچه که برخی رسانه‎ها درباره تمدید پروازها از فرودگاه‌های منطقه کردستان تا دو ماه دیگر اعلام کردند، صحت ندارد.»

سخنگوی وزارت حمل و نقل  عراق افزود: فرودگاه‎های اربیل و سلیمانیه «تا اطلاع ثانوی» بسته و پروازهای بین المللی به این دو فرودگاه ممنوع است.

دولت عراق در پی برگزاری همه پرسی منطقه کردستان عراق برای جدایی کردستان از عراق (مهرماه)، پروازهای بین المللی از فرودگاهای کردستان را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده است.

 

دیدگاه شما

در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید
محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی