آخرین اخبار

13. خرداد 1396 - 21:55   |   کد مطلب: 292984
موفقیت در زندگی لازمه داشتن دانش بالا، ثروت زیاد، قدرت و مقام اجتماعی نیست. بلکه موفقیت یعنی خود باشیم و نه دیگری.

به گزارش سراب روانسر،هر توفیق بزرگی ایجاب می کند که مسئولیت آن را بپذیرید. در تحلیل نهایی، صفت مشترک همه آدم های موفق، توانایی در قبول مسئولیت است. انسان ها در زندگی دربه در به دنبال موفقیت و خوشبختی می گردند و همان طور که بسیاری از افراد آن را به دست می آورند بسیاری هم به آن دست نمی یابند. یکی از دلایل نرسیدن به موفقیت، نداشتن اطلاعات کافی در مورد خود موفقیت است، در حقیقت شاید نمی دانند موفقیت چیست.
اما به راستی موفقیت چیست موفقیت یعنی شناخت ارجحیت های زندگی و عملکرد بر اساس آن ها . موفقیت یعنی ساختن امروز برای فردای بهتر. موفقیت تجهیز امروز خود برای فردای پر بارتر است.
*موفقیت یعنی خود باشیم و نه دیگری
متاسفانه برای بسیاری از افراد معیار موفقیت تبدیل شدن به فرد دیگری است که به خاطر ویژگی های مخصوص در صدر رسانه های گروهی قرار گرفته است. این موضوع نه تنها باعث موفقیت نمی گردد بلکه سازنده نگرش غلطی می باشد که زندگی غیر واقع بینانه ای را به فرد القا می کند.
*موفقیت یعنی ساختن امروز برای فردای برتر
زندگی شما هرگز تغییر نخواهد کرد اگر امروز دست به کار نشوید. رمز موفقیت یعنی انضباط شخصی در انجام مسئولیت های روزانه و تصیم گیری صحیح و به موقع بجای موکول کردن به فردا. امروز شما همان کسی هستید که دیروز تصمیم گرفتید و امروز شما نتیجه تصمیمات دیروز شما می باشد. اجازه ندهید احساسات و یا عادات شما تعیین کننده زندگی شما باشند زیرا در این صورت شما بازنده هستید. فراموش نکنید اصل طلایی برای ساختن فردای برتر تصمیم گیری روزانه و انظباط شخصی در این رابطه است. چنانچه مایل هستید تا در زندگی رشد کنید و به مراحل بالا برسید فرمول موفقیت که در زیر آمده را در ذهن خود حک کنید .
*فرمول موفقیت
* تصمیم گیری بجا و مناسب منهای انضباط شخصی روزانه مساوی است با داشتن یک برنامه خوب اما بی نتیجه .
* انضباط شخصی روزانه منهای تصمیم گیری بجا و مناسب مساوی است با سیاست خوب اما عدم رشد در زندگی .
* تصمیم گیری بجا و مناسب به علاوه انضباط شخصی روزانه مساوی است با فردای برتر که زندگی فرد و اطرافیان او را تحت تاثیر قرار می دهد .
* تصمیم گیری بجا و مناسب شروع کننده نقشه زندگی ماست اما انضباط شخصی روزانه به ما کمک می کند تا این نقشه را برای هر روز به پایان ببریم. دیک بیگن یکی از نویسندگان معروف می گوید: «بزرگترین شکاف در زندگی افراد جهت رسید به موفقیت فاصله دانستن و عمل کردن است.» شما امروز در این رابطه چگونه عمل می کنید .
* برای موفقیت در زندگی، خودتان باشید و نه دیگری .
* برای موفقیت در زندگی ارجحیت های زندگی خود را تشخیص دهید و بر اساس آن عمل کنید .
* برای موفقیت در زندگی امروز دست به کار شوید تا فردا آنرا درو کنید .
تهيه و تنظيم: مرکز خدمات روانشناسی آرامش معاونت اجتماعی پلیس کرمانشاه

 

دیدگاه شما

محل تبلیغات شما
تحلیل داده های آماری، پروژه های دانشجویی و مقالات پژوهشی
در کانال تلگرامی پایگاه خبری سراب روانسر عضو شوید
مشکلات شهر را با ما در میان بگذارید